SERWERY MINECRAFT

BannerWersjaAdres IPTyp serweraMax ilosc graczy
bestrpg.pl1.8-1.15BESTRPG.PLNAJLEPSZY SERWER RPG W POLSCE100
mineserwer.pl1.7-1.15MINESERWER.PLDostepne tryby Minecraft: Serwer minecraft wersja 1.7.2 - 1.8.8 - 1.12 Wspierane wszystkie wersje minecraft! Autorskie tryby i najlepsza zabawa!2000
minefox.pl1.7-1.15MINEFOX.PLDostepne tryby Minecraft: Skyblock, Survival, Waterblock, PvP, BedWars, Survival Games, Real Life, Brutal Life, RPG, GTA i wiele wiecej.2000
McSurvi.pl1.7-1.15McSurvi.plNajlepszy serwer minecraft z Najlepsza ekipa! Zagraj w minecraft z nami na unikalnych autorskich trybach!!2000
pvp mc1.7.2 - 1.8.8+WARZ.plPVP999
pvp1.5.2PVP.CRAFTSERVER.PLSERVER PVP200
prywatne serwery mc1.5.2s1.craftboard.plSurvival Games + Freebuild500

Wybierz ulubiony

SERWER MINECRAFT

Minecraft 1.9 Combat Update

Minecraft 1.9 Combat Update

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Minecraft 1.9 Combat Update

aktualizacja, która podzieliła społeczność

Minecraft to gra rozwijana od ponad dziesięciu lat. Na przestrzeni czasu pojawiało się wiele aktualizacji, które wnosiły do gry zupełnie nowe rzeczy lub ingerowały w te już zaimplementowane. Zmiany nie zawsze były ciepło przyjmowane, ale zazwyczaj dyskusje na ich temat szybko znikały.

Zupełnie inaczej było w przypadku aktualizacji 1.9 Combat Update, która wpływała na tak podstawowy element jak system walki. Po ogłoszeniu zmiany obecnego systemu pvp na wszelkich forach poświęconych Minecraft pvp zawrzało. Wielokrotnie pojawiały się dyskusje, które pvp było lepsze – 1.8 polegające na spamieniu mieczem, czy też 1.9 bazujące na powolnych, aczkolwiek silnych uderzeniach.

Minecraft pvp 1.8 – stare, ale nadal popularne

Jak wszyscy wiemy, minecraft pvp na wersji 1.8 polegało na jak najszybszym spamieniu mieczem. Naszym celem było zasypanie swojego przeciwnika gradem uderzeń, a tym samym założenie strefy. Na tym etapie wiele osób stwierdziłoby, że ten system walki to najnudniejsza rzecz na świecie – w końcu co trudnego jest w szybkim klikaniu? Pozory mylą. Jak się okazuje, aby osiągnąć cps (click per second) na tyle wysoki by mieć jakiekolwiek szanse z topką minecraft pvp należy poświęcić wiele godzin na trening, a także zastosować specjalne sposoby klikania, np. Drag Click.

Ale dlaczego stare pvp nadal jest tak popularne? Odpowiedzi na to pytanie doszukiwałbym się w dynamizmie jaki ze sobą niesie. Kiedy gracze przechodzili do walki na bliskim dystansie zazwyczaj nie było już czasu na ucieczki, szczególnie gdy mieliśmy do czynienia z doświadczonym przeciwnikiem, który skutecznie potrafił trzymać nas przy sobie. Najmniejszy błąd skutkował zdobyciem znacznej przewagi jednej ze stron, dzięki czemu pojedynki były niesamowicie interesujące.
Poza tym, dochodzi ostatni czynnik, czyli przyzwyczajenie. Wiele osób spędziło lata grając na starym systemie pvp, dlatego ciężko im zmienić swoje nawyki względem pojedynków z innymi graczami.

Minecraft pvp 1.9 – nowe, ale czy dobre?

Minecraft 1.9 całkowicie zerwał ze starymi mechanikami pvp. Aby zadać duże obrażenia pojedynczym uderzeniem gracz musi odczekać krótką chwilę aż broń się „naładuje”. Klasyczny spam atakami został skutecznie uniemożliwiony, ze względu na to, że nienaładowane uderzenie zabiera zaledwie pół serca.

Kolejną zmianą, która znacznie wpłynęła na zmianę klepy jest wprowadzenie tarcz. Wraz z wejściem nowej aktualizacji gracz miał możliwość używania tarczy, która potrafi zablokować dosłownie każde uderzenie, nie ważne czy zostało zadane mieczem czy też łukiem. Według wielu osób to właśnie tarcze są elementem, który zniszczył pvp 1.9

Ostatecznie minecraft pvp 1.9 ma swoje zalety. W pojedynkach dużo większe znaczenia zyskała technika, aniżeli prędkość z jaką spamujemy lewym przyciskiem myszy. Niestety, ta zmiana przypłaciła utratą tempa, a pvp stało się nieco bardziej powolne.

Ale które z nich jest lepsze?

Tak naprawdę ciężko jednoznacznie stwierdzić, które z nich jest lepsze. Każde z tych dwóch ma swoje wady jak i zalety. Jeżeli zależy Ci na dużo bardziej rozbudowanym systemie walki, w którym walka jest nieco bardziej powolna wybierz minecraft pvp 1.9. Jeżeli preferujesz dynamiczne pojedynki, a oczekiwanie aż pasek staminy się naładuje nie przemawia do Ciebie wybierz pvp na wersji 1.8.

Moim zdaniem, pomimo że nowsze pvp staje się coraz bardziej popularne, system walki z 1.8 jest dużo lepszym rozwiązaniem. Pomimo, że jest on prostszy, jego dynamizm daje więcej satysfakcji i zabawy, o czym świadczy mnoga ilość serwerów, które oferują to rozwiązanie.

Takim serwerem jest chociażby warz.pl – stale rozwijany serwer bazujący na systemie pvp 1.8. Znajdziesz tam wiele wspaniałych osób, które tak jak ty lubią od czasu do czasu poklepać się na serwerach. Jeżeli szukasz serwera, gdzie zawrzesz wiele nowym znajomości i rywalizować z innymi, wybierz WARZ.pl

Minecraft 1.9 Combat Update
MINECRAFT 1.9 PVP
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Odpowiedz

Mozesz uzywac tych tagow oraz znacznikow HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>