SERWERY MINECRAFT

BannerWersjaAdres IPTyp serweraMax ilosc graczy
bestrpg.pl1.8-1.15BESTRPG.PLNAJLEPSZY SERWER RPG W POLSCE100
mineserwer.pl1.7-1.15MINESERWER.PLDostepne tryby Minecraft: Serwer minecraft wersja 1.7.2 - 1.8.8 - 1.12 Wspierane wszystkie wersje minecraft! Autorskie tryby i najlepsza zabawa!2000
minefox.pl1.7-1.15MINEFOX.PLDostepne tryby Minecraft: Skyblock, Survival, Waterblock, PvP, BedWars, Survival Games, Real Life, Brutal Life, RPG, GTA i wiele wiecej.2000
McSurvi.pl1.7-1.15McSurvi.plNajlepszy serwer minecraft z Najlepsza ekipa! Zagraj w minecraft z nami na unikalnych autorskich trybach!!2000
pvp mc1.7.2 - 1.8.8+WARZ.plPVP999
pvp1.5.2PVP.CRAFTSERVER.PLSERVER PVP200
prywatne serwery mc1.5.2s1.craftboard.plSurvival Games + Freebuild500

Wybierz ulubiony

SERWER MINECRAFT

Minecraft 1.17 „Caves and Cliffs”

Minecraft 1.17 „Caves and Cliffs”

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Minecraft 1.17 „Caves and Cliffs” – długo wyczekiwana aktualizacja!

Stało się, nowa aktualizacja Minecrafta oznaczona numerkiem 1.17 nadciąga. Minecraft 1.17 „Caves and Cliffs” jest aktualizacją, na którą wiele osób czeka już od dawna.

Jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem wersji 1.14 krążyły plotki, że znajdzie się w niej wielka aktualizacja świata kryjącego się tuż pod naszymi stopami. Tak się jednak nie stało, a każda kolejna wersja gry pomimo świetnych rozwiązań do niej wdrażanych stale pozostawiała pewien niedosyt.

Dostaliśmy wiele świetnych aktualizacji, które zmieniały świat naszej ulubionej gry – aktualizacje oceanów, niewielkie zmiany w Endzie, znacząco poprawione wioski NPC, a wreszcie odświeżony Nether. Zmiany pojawiały się wszędzie, a jednak znalazły się zakamarki, o których deweloperzy zapomnieli – jaskinie, które pozostawały w swojej pierwotnej formie od bety.

Na całe szczęście Mojang wysłuchał głosu społeczności, dzięki czemu aktualizacja Minecraft wprowadzająca nowe jaskinie dojdzie do skutku. Dokładna data stabilnej wersji nie jest znana, ale Mojang przewiduje ją na okres letni roku 2021.
Poniżej lista nowości, które zaimplementuje nowa wersja Minecrafta:

Zupełnie nowe jaskinie

Jak wskazuje nazwa nowej aktualizacji – Minectraft 1.17 „Caves and Cliffs” update – w wersji 1.17 możemy spodziewać się zupełnie nowych jaskiń. Tak też się stało! Od teraz jaskinie będą posiadać swoje biomy. A oto i one:

Lush Caves – jaskinie pełne zieleni

Od teraz, na naszych światach pojawiać się będą charakterystyczne drzewa, a tuż pod nimi piękne, wypełnione bujną roślinnością jaskinie. W środku, znajdziemy kilka nowych bloków, dla przykładu przybierające formę bluszczu świecące owoce. Pojawi się także mech, nowy rodzaj drzewa – azalia oraz kwiat z zarodnikami. Interesujące są także lilie na łodygach. Będą posiadać jak dotąd niespotykaną mechanikę: jeżeli przez chwilę będziemy stać na lilii, ta ugnie się pod naszym ciężarem.

Megajaskinie – podziemny świat jakiego nie znasz

Na szczególną pochwałę zasługuje nowy system generowania jaskiń. Na naszej drodze będziemy mogli spotkać gigantyczne kompleksy jaskiń. Co ciekawe, przy odrobinie szczęścia dwie megajaskienie połączą się, tym samym tworząc przeogromną, zapierającą dech podziemną przestrzeń. I to nie wszystko!
Pod ziemią pojawiać będzie się biom „Dripstone Caves, a w nim unikalne dla niego wszelkiego rodzaju nacieki jaskiniowe – stalagmity, stalaktyty oraz stalagnaty. Charakterystyczne kolce porzucą konwencję sześciennych brył i będzie widać w nich o wiele więcej detali.

Wszelkie nacieki będą posiadać fizykę zbliżoną do piasku i żwiru – po zniszczeniu jednego elementu reszta upadnie na ziemię z grawitacją. Co ciekawe, upadek gracza lub moba na blok stalagmitu spowoduje obrażenia.

Od teraz do podróży po świecie jaskiń przyda się również łódź. Przez zróżnicowany poziom wody gracz będzie mógł odnaleźć podziemne jeziora, czy też wodospady. Niejednokrotnie jaskinie megajaskinie będą ze sobą połączone poprzez zalane wodą tunele. Warto dodać, że w podziemnych jeziorach pojawiać będą nowe rodzaje mobów – świecąca ośmiornica i axolotl.

Świecąca ośmiornica, poza tym, że świeci podobnie do glowstone’a nie wyróżnia się znacząco na tle innych mobów. Znacznie ciekawsze jest axolotl, który zachowuje się podobnie do wilka, z tym, że on pomaga nam pod wodą. Axolotl nie jest pokojowo nastawiony do ryb oraz guardianów respiących się w podwodnych świątyniach dzięki czemu będzie wobec nich agresywny. Jego zachowanie jest bardzo ciekawe – kiedy otrzyma obrażenia zmyli swojego przeciwnika udając śmierć. Tym samym zregeneruje się i wróci do walki.

Ametystowe komnaty

Od najnowszej aktualizacji pod ziemią pojawiać będą się małe groty z kryształami ametystów. Odnalezione tej komnaty nie będzie łatwym zadaniem, ale za to bardzo satysfakcjonującym. Kryształy co jakiś czas będą wyrastać z bloku, którego nie możemy zdobyć w trybie survival, dzięki czemu wspomniane kryształowe komnaty będą miejscem „farmienia” tych itemów. Jeżeli gracz będzie chodzić po ametystach, te będą wydawać krystaliczne dźwięki.

Ciemne jaskinie – mrok pochłaniający światło

Ostatnim, a zarazem najbardziej klimatycznym i mrocznym biomem jaskiniowym są mroczne jaskinie. Charakteryzować będzie się nowym blokiem – naroślą. Światło w tych jaskiniach będzie co jakiś czas zanikać nawet gdy postawimy pochodnię, co doda nieco efektu strachu i grozy do sześciennego świata. Co jakiś czas w ciemnych jaskiniach będzie pojawiać się małe pomieszczenie, a w nim crafting table, piecyk, skrzynka i kilka pajęczyn.

Wspomniany biom będzie domem nowego potwora – Wardena. Mob ten będzie miał bardzo ciekawą mechanikę, będzie ślepy, a swojego wroga namierzał będzie za pomocą wyczuwania ruchu. Jeżeliwyczuje nasze kroki, zniszczony blok albo śnieżkę, która napotkała przeszkodę na swojej drodze zareaguje i skieruje swoje kroki w kierunku, z którego usłyszał hałas. Warden jest bardzo silny, potrafi zabrać nawet 5 serc graczowi w pełnym netherytowym ekwipunku. Duże obrażenia jak i pokaźna ilość punktów życia sprawia, że należy traktować go jako mini bossa. Całe szczęście nie reaguje na skradanie się, tak więc poruszanie się „na shiftcie” będzie szansą na ucieczkę.

Nowe jaskinie, a zarazem nowe rudy

Aktualizacja jaskiń nie mogła obyć się bez nowej rudy do wydobycia. Wraz z wersją Minecraft 1.17 „Caves and Cliffs” do gry zostanie dodana ruda miedzi. Pewnym jest, że z miedzi będziemy mogli stworzyć bloki, takie jak schody. Interesującym detalem jest dodanie pewnej właściwości miedzi jaką jest utlenianie. Wraz z upływem czasu bloki miedzi będą się stawać coraz bardziej zielone, aż całkowicie utracą swoja pomarańczową barwę.

Sensory, czyli bezprzewodowe przesyłanie sygnałów.

Wspominałem już o charakterystycznej narośli pojawiającej się w ciemnych jaskiniach prawda? Okazuje się, że będą one rewolucyjne w kontekście tworzenia mechanizmów. Blok ten ma bardzo ciekawą mechanikę, wyczuwa wibracje dookoła niego czego efektem jest wywołanie sygnału redstone. Czym wywołać wibracje? Dowolnym ruchem, wystarczy przejść w okolicach narośli będącej sensorem. Jest do doskonały sposób na bezprzewodowe przekazywanie sygnału. Warto wspomnieć także o wygłuszaniu wibracji – jeżeli na drodze sensora i miejsca, z którego dobiega wibracja znajduje się wełna sygnał zostanie wyciszony tak, jakby go nie było.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Odpowiedz

Mozesz uzywac tych tagow oraz znacznikow HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>